E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Zengin ailelerin mütevazı çocukları
  01.09.2014


Zenginlik onlara farklı öğretildi. Yazlarını tropik adalarda tatil yapmak yerine ofis köşelerinde staj yaparak geçirdiler. Babaları milyonlarla oynarken evin içinde hiç para konuşulmadı. Bu çocuklar için paradan daha önemli şeyler var. 


Bu ailelerin çocukları ağızlarında altın kaşıkla doğdu. Fakat babalarından hiçbir zaman Ferrari almak için para istemediler. Okula otobüsle gittiler. Zengin olmanın ayrıcalık getirdiğine inanmadılar. Sadece yoğun bir işe sahip babanın çocukları oldular. Amerikalı Buffett, Pritzker ve Carlson ailelerinin başarının sırrı işte bu alçak gönüllülükte yatıyor. Hürriyet'ten Can Mumay'ın haberine göre Forbes dergisi bu ailelerin “para içinde yüzmelerine rağmen” nasıl bu kadar “düzgün” çocuklar yetiştirebildiklerini yazdı.

KOMŞUSU 75 BİN DOLAR KAZANIYOR

Toplantıda ilk sözü yaş haddinden baba Warren Buffett aldı. (Dünyanın en zengin 3. adamı) Gazeteci Buffet’a yanında evladı varken sorulabilecek en klişe soruyu sordu. Ama cevap hiç de alışıldık değildi. Soru şöyleydi:
-Nasıl bu kadar mütevazı çocuklar yetiştirdiniz?
Biz ailecek 1958’den beri aynı evde oturuyoruz. Kimse bizi daha gösterişli evlere taşınırken görmedi. Çocuklarım özel uçaklara binmediler. Okula hep otobüsle gittiler. Devlet okullarından başka okulda okumadılar. Yan komşumuzun yıllık geliri 75 bin dolardı. Yani hiç zengin olduğumuzu hissetmediler.
Warren Buffet’ın oğlu Peter Buffett’a soruluyor.
-Babanı Forbes’un zenginler listesinde görünce ne hissediyorsun?
Şaşırdım. Bu konuyu annemle konuştuğumuzu bile hatırlıyorum. O zaman 20’li yaşlarımdaydım. Bu kadar paramız olduğunu öğrenince gülüp geçtik.

IŞIKLARI AÇIK GÖRÜNCE SORARDI

Nelson ailesinin dünyanın 20’yi aşkın ülkesinde otelleri bulunuyor. Ailenin işlerini şu anda ikinci kuşak Marlyn Carlson Nelson yönetiyor. Nelson, paranın kendileri için neden hiç önemli olmadığını şöyle anlattı: “Evlendikten sonra ailemin evinin bir yanındaki eve taşındık. Babam bazen ışıklarımızın açık olduğunu gördüğünde bizi arar ve
‘Evde parti mi veriyorsunuz’ diye sorardı. ‘Hayır’ cevabını verdiğimiz zaman ise, ‘Üst kattaki ışıklarınız neden boşu boşuna yanıyor’ diye bizi azarlardı.” Nelson, ayrıca “Yaz tatili için evde oylama yapardık. Benim kız kardeşimin ve annemin bir oy hakkı vardı. Babamın ise dört. Biz hep tatile gidelim derdik. Babam ise yazın bizim çalışmamız gerektiğini söylerdi. Bu yüzden bugüne kadar kaç gün ailecek tatil yaptık hatırlamıyorum” diyor.
(Bu makale Forbes dergisinden derlenmiştir.)

PARİS HİLTON KÖTÜ ÖRNEK

GAZETECİ bu kez Hyatt otellerini büyük hissedarı Pritzker Ailesi’nin üyelerinden Liesel Pritzker’e parayla olan ilişkilerini  sormaya başlıyor. Pritzker, şunları anlatıyor:  “Tek bildiğim şey hayırsever bir aileden  geldiğimdi. Şirketlerde staj yaptım. Gönüllü olarak programlara katıldım. Beni ailemizin vakfına  başkan seçtiklerinde 24 yaşındaydım. Bunu  beceremeyeceğimi söyleyip koltuğu anneme bıraktım. Çok paranız olabilir. Fakat bunu doğru kullanmayı bilmelisiniz. Paris Hilton’u gördüğüm zaman onun iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum.  Çünkü böylece zengin ailelerin çocukları onun  gibi  ‘bebek’ olmamanın ne kadar önemli olduğunu anladılar.”

  
  

Kaynak : thelira.com
Hit : 1406


Hazır giyimde kura rağmen şaşırtan büyüme
Dünya Bankası´ndan çarpıcı rapor
Bedava wifi´lere Dikkat! Bilgileriniz çalınıyor
E-ticaret kullanan sayısı 12 milyonu aştı
Maliye Türkiyedeki ilginç ve karlı yeni işleri açıkladı
Google a yapay zeka
Bankacılık sektörü aktif büyüklüğü 2 trilyona yaklaştı
Avrupa ve Amerikayı solladık
Beşiktaş: Kredi Almadık
4 il ihracatta sıfır çekti!
İhracat yapan, satış karlılığını ikiye katlıyor!
Hazır giyimde 192 ülkeye ihracat yapıldı
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı
En değerlisi Fener en borçlusu Galatasaray
Bu illerde karşılıksız çek patladı
Zengin ailelerin mütevazı çocukları
Şirketler tazminat ödememek için bunu yapıyor
Fransız Sineması´ nın Unutulmaz Klasiği: Jules et Jim İki
Kadınlar girişimciler için en kötü ülkeler
100 bin dolar verene zengin sevgili buluyor
Yastık altında ne kadar altın var?
Babayiğitlere büyük destek
2013´ün ´altın tweet´leri
Konut fiyatları arttı
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005