E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Dünya Kupası için 200 milyar dolar harcayacak
  01.08.2013


Şampiyona için statlar, yollar, metrolar, oteller ve AVM’ler inşa edilecek. 


 Petrol zengini Katar, ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası için 200 milyar dolar harcayacak. Şampiyona için statlar, yollar, metrolar, oteller ve AVM’ler inşa edilecek.

Petrol zengini Katar’ın 2022 Dünya Kupası’nın organizasyon harcamaları adeta dudakları uçuklatacak. Katar, 2022’de ev sahipliği yapacağı Dünya Kupası için 200 milyar dolar harcayacak. Uluslararası danışmanlık şirketi Deloitte, Dünya Futbol Kupası ve Olimpiyat Oyunları düzenleyen ülkelerin, bu organizasyonlar için yaptıkları harcamalarla ilgili bir rapor yayınladı. Rapora göre Katar, Dünya Kupası için oteller, liman, yollar, metro, tren yolları, alışveriş merkezleri inşa edecek.

3.7 milyon turist gelecek

Katar’ın harcamalarının 140 milyar dolardan fazlası, ulaşım altyapısına gidecek. 400 bin futbolseverin gelmesi beklenen 2022 Dünya Kupası’na yapılacak harcamaların 20 milyar dolarlık kısmı turizm altyapısına ayrıldı. Katar’a 2022’ye kadar yılda 3.7 milyon turistin gelmesi bekleniyor.

50 derecelik tartışma

Dünya Kupası ev sahipliğini 2010 Aralık ayında kazanan Katar, yarışta ABD, Avustralya, Japonya ve Güney Kore’yi geride bırakmıştı. Sıcaklığın yaz aylarında 50 dereceyi aştığı Katar’ın 2022 Dünya Kupası’nın ev sahipliğini kazanması spor kamuoyunda büyük tartışma yaratmıştı.

Stadyumlar klimalı olacak

Katar, 2022 Dünya Kupası için eşi benzeri görülmemiş teknolojiye sahip stadyumlar inşa edeceğini duyurdu. İnşa edilecek stadyumlar tüm enerjisini güneşten alacak. Kurulacak sistem soğuk havayı tribünlerde bulunan koltukların altından üfleyecek ve sahayı da soğutacak.

Brezilya ‘14 milyar $ harcayacağız’ dedi, halk sokaklara döküldü!

Katar’ın Dünya Kupası için ayırdığı para, futbol tarihinde rekor anlamına geliyor. Deloitte, 2010 Dünya Kupası’nın 50 milyon nüfuslu Güney Afrika Cumhuriyeti’ne maliyetinin 2.7 milyar dolar olduğunu bildirdi. Brezilya’da 2014 Dünya Kupası için halkın sokaklara inmesine neden olan bütçe de Katar’ın yanında çok küçük kalıyor. Brezilya, Futbol Şampiyonası’na yaklaşık 14 milyar dolar harcamayı planlıyor.

  
  

Kaynak : patronlardunyasi.com
Hit : 985


Telefon Ekranı Çatlaması Tarih Oluyor!
Lüks markadan şok karar: İtalyayı terk ediyor!
Obama, zenginden aldığı vergiyi artıracak
Yeni Kraldan halkı mest eden icraat
Banka mevduatları için sigorta sistemi geliyor
Dev şirkete büyük tazminat!
En çok o zenginleşti
Çıplak fotoğrafları çalınan ünlüler Google’a 100 milyon dolarlık dava açmaya hazırlanıyor
Gelişmekte olan ülkelerin ağzı tatlandı
Ay´da başka bir dünyanın izi bulundu
Dünya´ya en çok benzeyen gezegen
Rusya-Avrupa ticareti ne durumda?
Sanal para dünyasında büyük iflas
Dünyanın en eski bankası tehlikede
Kamu varlıklarını internetten satacak
330 bin dolarlık hamburger!
Almanya´yı sarsan iflas zinciri
Kim ne kadar alışveriş yapıyor?
Dünya Kupası için 200 milyar dolar harcayacak
Yahoo ile Euronews arasında dev işbirliği
ABD hala zor durumda
Porsche Ailesi Kontrolü Geri Aldı
Facebook´ta Büyük Değişiklik!
Altına hücüm
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist Sektörel Haber Platformu, www.turksektorel.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Sectorel, www.turksektorel.net portal managers has no responsibility and bind.

Sektör - Türkiye' de Sektörler - Finans Sektörü - Hizmet Sektörü - İhracat - Teşvik- Fuar- Yurtdışı Fuar- Sektörler Rehberi- Sektörel Haberler
Medasist International © Copyright 2005