E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Bavul ticaretinden ayda 5 bin 800 TL kazanıyor
  15.02.2015


İstanbul´da yaşayan Azerbaycanlılar, Türk tekstil ürünlerine yoğun talebin olduğu Rusya ile Türkiye arasında ayda 50 kez uçakla seyahat ediyor. 


Gerçek ismini vermek istemeyen ve kendini Sami olarak tanıtan 35 yaşındaki Azerbaycan vatandaşı, Rus şirketlerin Türk tekstil ürünlerine, özellikle kadın kıyafetlerine büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Yaptığı işin"bavul ticareti" değil, "taşımacılık" olduğunu ifade eden Sami, İstanbul'da yaşayan Azerilerin büyük kısmının geçimini bu şekilde kazandığını belirtti.

Her gün uçak yolculuğu

Ayda 5 bin 800 TL'den fazla kazandığını iddia eden Sami, son üç yıldır neredeyse her gün İstanbul ve Moskova arasında uçtuğunu kaydetti.

Sami, Rusya'da, özellikle Moskova'nın güneyindeki Sadovod pazarında sürekli müşterilerinin olduğunu söyledi.

Rus girişimcilerin Türk tekstil şirketleriyle temasa geçtiğini ve kargonun kilosuna 15-16 dolar ödediklerini söyleyen Sami, "Eğer ürünler, normal kargo ile gönderilirse kilo başına 5-6 dolar daha az ödeme yapıyorlar fakat ürünlerin Rusya'ya ulaşması 10 günü geçiyor" diye konuştu.

Merkezi İstanbul'da bulunan bir kargo şirketinin Azeri sahibi ise Sami'nin kazancını abarttığını savundu. İsmini vermek istemeyen işadamı, "Her uçuşta 100 dolar kazanıyor olsa bile aynı tutarda da kaybı oluyordur. Müşteri bulmak ve müşterinin güvenini kazanmak o kadar kolay değildir" dedi.

Bavul ticareti, 7,4 milyar dolara ulaştı

Merkez Bankası verilerine göre, sözde bavul ticaretinin 2014 yılında 7,4 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Rusya, Romanya, Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan'dan Türkiye'ye gelen özellikle İstanbul'un Laleli semtindeki şirketlerle çalışmaya kişilerle başlayan bavul ticareti, günümüzde hala önemli bir gelir kaynağı kabul ediliyor.

Diğer taraftan, Laleli bölgesindeki birçok firmanın, Moskova'da mağaza ve temsilcilik açtığı belirtiliyor.
  
  

Kaynak :
Hit : 490


Türkiye de araç sayısı 20 milyonu aştı
Ödenmeyen çeke kasko sigortası
Türkiye yaşlanıyor
Altyapı projeleri gayrimenkul sektörünü canlandıracak
Tüketici güveni 5 ayın zirvesinde
Galatasaray ın göğsü çok ucuza gitti!
Hadise şimdi de 2,5 milyona modacı oldu!
Yabancıya konut satışı artacak
İstanbul Park a Ortadoğu nun en prestijli yarışı geliyor
Turizmde Antalya nın kaybı 2,5-3 milyar dolar
60 sektör destek taleplerini sıraladı
İstihdamda en yüksek pay onda
O kişilerden vergi alınmayacak!
Senet geri döndü
Bavul ticaretinden ayda 5 bin 800 TL kazanıyor
THY´den Chelsea´e dudak uçuklatan teklif!
Kart faizleri yeniden belirlendi
Muhteşem ihracat
Türkiye Yılın En Başarılı Bayram Programı Ödülü 2014 CNNTÜRK ten Tatlı Bayram ile Sinan Kunter in
Türk Tekstil Sektörü Kalitede Mükemmellik Ödülü 2014 Bendi Eşarp ın
Türkiye Yılın Spor Programı Ödülü 2014 Ödülü TRT Spor un Başarılı Basketbol Yapımı Pota nın
Türk Sporu Yılın Spor Kulübü 2014 Ödülü BEST 2001 Yeşilköy Spor Kulübü nün
Kalitede Mükemmellik 2014 Ödülü Seda Ozalit Dijital Kopyalama Merkezi nin
Türkiye Yılın Spor Adamı Ödülü Başarılı Basketbol Yorumcusu ve LİG TV Basketbol Koordinatörü Murat Murathanoğlu nun
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist Sektörel Haber Platformu, www.turksektorel.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Sectorel, www.turksektorel.net portal managers has no responsibility and bind.

Sektör - Türkiye' de Sektörler - Finans Sektörü - Hizmet Sektörü - İhracat - Teşvik- Fuar- Yurtdışı Fuar- Sektörler Rehberi- Sektörel Haberler
Medasist International © Copyright 2005