E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Barcelona derbisi 140 milyon Euro sağladı, Real Madrid rekor kırdı
  23.09.2011


İspanyol futbol devi Real Madrid, 2010-2011 sezonunda 480 milyon Euro’luk gelirle spor kulüpleri arasında rekora imza attı. 


Dünya spor sektöründe hiçbir kuruluşun bu kadar yüksek geliri elde etmediğini belirten Real Madrid Başkanı Florentino Perez, “Satışlardan elde ettiğimiz gelir geçtiğimiz yıla göre yüzde 8.6 artarak 480.2 milyon Euro’ya ulaştı. Net kârımız da yüzde 31.7 artarak 31.6 milyon Euro olarak gerçekleşti. Kulüp borçları da büyük oranda kontrol altına alındı. Net borcumuz halen yüksek olsa da bu yıl yüzde 30.6 gerileyerek 169.7 seviyesine oturdu” dedi. Kulübün gelirlerinde en büyük payı stadyum, televizyon yayınları, pazarlama, üye aidatları ve oyuncu satışları aldı.

Bir maçta 140 milyon Euro
Futbolcular sayesinde büyük gelirlere imza atan kulübün en büyük para kaynaklarından bir diğeri de ezeli rakibi Barcelona ile oynadığı maçların yayın haklarından elde ettiği kazançta yatıyor. Futbolun iki devi arasında oynanan maçtan, her iki takım da yıllık 140 milyon Euro gelir elde ederken, Levante, Malaga ya da Real Sociedad gibi takımların yıllık yayın gelirleri ise 12 milyon Euro’da kalıyor. Öte yandan oyunculara harcanan paranın, 2009 yılında Kaka ve Cristiano Ronaldo gibi isimler için yapılan 150 milyon Euro’luk masraflara göre bu yıl oldukça azaldığı ifade edildi. Real Madrid ayrıca, geleceğe yatırım yapmak amacıyla Benfica takımından 30 milyon Euro’ya aldığı 18 yaşındaki oyuncu Coentrao sayesinde 10 milyon Euro kâr etti.

Kulüpler eşitsizliğe karşı
Yayın gelirleri arasında ortaya çıkan farkların azaltılması için İspanyol takımlarını toplayarak bir görüşme yapılmasını sağlayan Sevilla kulübünün başkanı Jose Maria del Nido, “Yeni bir dağıtım mekanizması yapılarak Barcelona ve Real Madrid’in paylarının ciddi oranda kesilmesi gerekiyor” uyarısını yapmıştı. Futbol kulüpleri, yayın gelirlerinin Profesyonel Futbol Ligi (LPF) tarafından merkezi ve daha adil bir şekilde dağıtılması gerektiğini savunurken, Sevilla Başkan Yardımcısı Jose Maria Cruz da, Real Madrid’in bu fikre hiç sıcak bakmadığını ancak yine de adaletli gelir dağılımı için mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.
  
  

Kaynak : hurriyet.com.tr
Hit : 1792


Hayal Bile Edemeyeceğiniz Bir Şey En Güzel Gerçeğiniz Oldu mu?
Haydi Kızlar BASK’etbola!
Küçük Ama Dev Adam
Çocuk Ressamlarla Renge Yolculuk IV
Süper Bacaksız Tyrone Muggsy Bogues
En zengin kulüp Real Madrid
O Bir Efsane, Karl "Postacı" Malone
1984´den 2014´e Krallar ve Veliahtları
Biraz Müzikte Gerek
Mehmet Okur Türklerin Kalesi New Jersey´de
NBA’de lokavt ‘söz’le bitti zarar 1 milyar dolara ulaştı
Agresif ve Unutulmaz Bir Yıldız: Charles "Sır" Barkley
Manchester City´de 308 milyon dolarlık zarar
Kısa Şortlulardan Bir Başarı Efsanesi: Bask Veteran Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe taraftarından yardım kampanyası
TFF´den Doğu Anadolu´ya yeni futbol projesi
Bask’ın gençlere yatırımı devam ediyor
Beko Basketbol Ligi 46 yaşına giriyor
Maçlar 14 Kasım´a kadar iptal
Bir Basketbol Maestrosu: Necati Güler
Katarlılar Manchester United´a talip
Spor tarihi bu müzayedede
Tenişçiler greve gidiyor
Barcelona derbisi 140 milyon Euro sağladı, Real Madrid rekor kırdı
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Platformu, portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Platform, portal managers has no responsibility and bind.

Turkey News - Google News in Turkey - Turkey Companies - Invest in Turkey - Acıbadem Hospital - Turkish Business - Turkey Video - Turkish Real Estate - Turkey Actuel - Economy
Medasist International © Copyright 2005